W cieniu Angkor Wat
Kamienne budowle w kompleksie Angkor i najsłynniejsze z nich – Angkor Wat. Oplecione korzeniami potężnych drzew mury i kaplice w Ta Prohm. Olśniewające złotem birmańskie świątynie, wysokie stupy, ogromne posągi Buddy. Rejs rzeką Irawadi. Najcięższy działający dzwon świata. Jezioro Inle z pływającymi domami i ogrodami hiacyntów. Pokaz tańców khmerskich.
TRASA WYCIECZKI
BANGKOK – SIĔM RÉAP (Kambodża) – ANGKOR WAT – TA PROHM – ANGKOR THOM – BANTEAY SREI – KOMPONG KHLEANG – PHNOM PENH – RANGUN (Birma) – MANDALAJ – AMARAPURA – BAGAN – NYAUNGSHWE – RANGUN
Dzień 1 |
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie. Wylot do Azji.
Dzień 2 | BANGKOK - SIĔM RÉAP (Kambodża)
Przylot do Bangkoku. Następnie przelot do Siĕm Réap. Transfer i zakwaterowanie w hotelu (na 3 noce). Kolacja.
Dzień 3 | SIĔM RÉAP - ANGKOR WAT - TA PROHM - ANGKOR THOM
Zwiedzanie świątyni Angkor Wat, najsłynniejszej części miasta Angkor, która powstała w XII w. ku czci boga Wisznu. W świątyni znajdują się galerie pokryte płaskorzeźbami z 2 tys. apsar – niebiańskich tanecznic. Przejście do najbardziej zadziwiającej budowli – klasztoru Ta Prohm, w którym gigantyczne drzewa przez kilkaset lat oplotły korzeniami galerie, kaplice i biblioteki. Przejazd do Angkor Thom, kompleksu świątynnego otoczonego potężnymi murami. Każda z czterech bram zwieńczona jest ogromnym wizerunkiem króla. Zwiedzanie najważniejszych fragmentów – świątynia Bayon z 54 wieżami, na których widnieje 216 wizerunków uśmiechniętego Buddy. Następnie przejście na Taras Słoni i Taras Trędowatego Króla. Wieczorem kolacja w formie bufetu z pokazem tradycyjnych tańców khmerskich.
Dzień 4 | SIĔM RÉAP - BANTEAY SREI - KOMPONG KHLEANG
Przed południem przejazd do jednej z najpiękniejszych świątyń Angkoru, zbudowanej w X w. Banteay Srei, której mury z różowego piaskowca pokryte są misternymi płaskorzeźbami. Następnie zwiedzanie Banteay Samre z XII w. zbudowanej z tych samych materiałów. Przejazd do pływającej wioski Kompong Khleang. Okazja do poznania warunków życia mieszkańców. Widok na rozległe pola ryżowe i inne uprawy rosnące w wodzie. Następnie rejs łodzią wzdłuż kanału na jezioro Tonle Sap; znajdują się na nim pływające domy, w których mieszkają Wietnamczycy zmuszeni opuszczać swoje stałe miejsca zamieszkania z powodu corocznego, sezonowego przypływu wody. Powrót do Siĕm Réap. Kolacja.
Dzień 5 | SIĔM RÉAP - PHNOM PENH
Przejazd z Siĕm Réap do Phnom Penh. Po drodze postój i zwiedzanie Sambor Prei Kuk, kompleksu hinduistycznego poświęconego Sziwie, zbudowanego jeszcze przed Angkorem w VII-IX w., wyróżniającego się dziesiątkami wież z cegieł. Spacer po pozostałościach Isanapury, zabytkowej stolicy królestwa Chen La z VII w. Obiad w lokalnej restauracji. Przejazd do hinduistycznej świątyni Wat Kohear, pokrytej gąszczem drzew i tropikalnych krzewów, spośród których wyłaniają się piękne płaskorzeźby. Pod wieczór przyjazd do Phnom Penh. Zakwaterowanie w hotelu.
Dzień 6 | PHNOM PENH - RANGUN (Birma)
Zwiedzanie Phnom Penh – okazały Pałac Królewski, Srebrna Pagoda, w której posągi Buddy są wykonane ze złota i ozdobione diamentami, a posadzkę ułożono z 5 tys. srebrnych płyt (oba obiekty są czasem zamknięte z powodu ceremonii z udziałem króla – turyści zwiedzają wtedy inne zabytki). Wizyta w Muzeum Narodowym, w którym eksponowane są bezcenne skarby sztuki i najciekawsze fragmenty rzeźb z Angkoru. Przejazd do Muzeum Ludobójstwa Tuol Sleng mieszczącego się w byłym budynku szkolnym, w którym reżim Czerwonych Khmerów w latach 1975-1979 zamordował tysiące swoich obywateli. Obiad w lokalnej restauracji. Transfer na lotnisko. Przelot z Phnom Penh (tranzytem przez Bangkok) do Rangunu w Birmie (ang. Yangon). Transfer do hotelu i zakwaterowanie.
Dzień 7 | RANGUN - MANDALAJ - AMARAPURA
Rano transfer na lotnisko. Wylot do Mandalaj, ostatniej stolicy XIX-wiecznego królestwa Birmy, centrum kulturalnego kraju. Po przylocie przejazd do kompleksu świątyni Mahamuni z pozłacanym posągiem Buddy, na którym wierni codziennie doklejają listki złota. Następnie wizyta w pagodzie Kuthodaw, nazywanej największą książką świata – wokół świątyni stoi 729 marmurowych tablic z wykutymi tekstami buddyjskimi. Następnie wjazd na wzgórze Mandalaj, gdzie znajduje się pagoda Kyauktawgyi z marmurowym posągiem Buddy. Zwiedzanie klasztoru Shwenandaw, jedynej pozostałości po okazałym pałacu królewskim z XIX w. Klasztor znany jest z cennych rzeźb drewnianych. Transfer i zakwaterowanie w hotelu. Po południu przejazd do dawnej stolicy Amarapury. Wizyta w warsztacie produkującym tkaniny z jedwabiu. Następnie zwiedzanie klasztoru Mahagandayon, w którym uczą się młodzi mnisi. W czasie zachodu słońca widok na most U Bein liczący ponad dwieście lat; jest to najdłuższy na świecie most z drewna tekowego, mający ponad kilometr długości. Powrót do Mandalaj. Kolacja.
Dzień 8 | MANDALAJ - BAGAN
Rano przejazd na przystań. Następnie godzinny rejs statkiem wycieczkowym po rzece Irawadi na wyspę, gdzie znajduje się dzwon Mingun – najcięższy na świecie, wciąż będący w użyciu (90 ton), przeniesiony po silnym trzęsieniu ziemi do nowej świątyni. Czas na spacer po wiosce znanej z wyrobów lokalnego rękodzieła. Po powrocie do Mandalaj transfer na lotnisko. Wylot do Baganu. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja.
Dzień 9 | BAGAN
Zwiedzanie Baganu, stolicy kraju w XI-XIII w. Poranna wizyta na gwarnym targu Nyaung Oo Market. Następnie przejazd do wioski Minnanthu. Podczas spaceru okazja do podejrzenia autentycznego stylu życia jej ciężko pracujących mieszkańców. Po południu zapoznanie się z najciekawszymi spośród setek zabytkowych pagód i świątyń Paganu. Nad brzegiem wielkiej rzeki Irawadi, na obszarze 40 km² znajduje się ponad 2 tysiące świątyń i stup. Przejazd do złotej pagody Shwezigon, zbudowanej w XI w. przez króla Anawrathę. Następnie zwiedzanie Wetkyi-in-Gubyaukgyi, XIII-wiecznej świątyni skalnej z interesującymi freskami. Przejazd nad rzekę Irawadi, na której brzegu stoi Bu Lei Thee (Bu Paya), pagoda o złotej kopule z IX w., odbudowana po trzęsieniu ziemi w 1975 r. Zwiedzanie słynnej pagody Ananda z dwoma wielkim posągami Buddy oraz stojącej blisko pagody Ananda Ok Kyaung, jednej z najstarszych, zachowanych świątyń z cegły. Przejazd wozem zaprzęgniętym w konia do świątyni Thatbyinnyu, której wieża wznosi się ponad otaczające zabytki. Podziwianie największej w całym Baganie świątyni Dhammayangyi, zbudowanej w XII w. przez króla, który chciał odkupić swoje grzechy – był zabójcą ojca i brata. W pobliżu stoi świątynia Sulamani z odrestaurowanymi freskami. Obserwacja słońca zachodzącego ponad równiną Baganu. Kolacja w lokalnej restauracji.
Dzień 10 | BAGAN - HÈHO - NYAUNGSHWE
Transfer na lotnisko. Przelot do Hèho. Z lotniska godzinny przejazd górską drogą do Nyaungshwe, wioski leżącej nad jeziorem Inle. Jezioro jest położone 900 m n.p.m., ma 22 km długości i 11 km szerokości. Po drodze malownicze widoki – wielobarwne pola, urokliwe pagody, lasy bambusowe. Postój w jednej z wiosek i wizyta w warsztacie produkującym parasolki chroniące od słońca z tradycyjnego papieru czerpanego. Podziwianie klasztoru Shweyanpyay zbudowanego z drewna tekowego. Przesiadka na tradycyjną, długą łódź motorową i rejs po jeziorze Inle. Podczas rejsu na wodzie widać pływające ogrody hiacyntów przymocowanych do dna za pomocą pali z bambusa. Spotkać również można rybaków, którzy stojąc na rufach stosunkowo płytkich łodzi, wiosłują nogą, owijając stopę wokół długiego wiosła. Wszędzie wokół są domy zbudowane na wodzie. Wizyta w stojącym na palach klasztorze Nga Hpe Chung. Zwiedzanie pagody Phaung Daw Oo, w której znajduje się pięć świętych wizerunków Buddy stale ozdabianych przez wiernych płatkami złota. Wizyta w manufakturze jedwabiu i w pracowni, w której powstają tkaniny z włókiem lotosu. Następnie postój przy warsztacie produkującym birmańskie cygara zwane cheroot. Jeśli czas pozwoli, postój w wiosce Nampan przy pracowni wyrobów ze srebra i w miejscu, gdzie powstają tradycyjne łodzie. W czasie wycieczki obiad. Przejazd łodzią do hotelu w Nyaungshwe.
Dzień 11 | NYAUNGSHWE
Krótka wizyta na tradycyjnym porannym targu. Rejs łodzią do wioski Indein, gdzie żyje plemię Pa-Oh. Przejście pieszo przez wioskę. Chętni mogą się wspiąć na wzgórze po krytych dachem schodach, podtrzymywanych przez drewniane słupy. Na szczycie stoi posąg Buddy i rozciąga się widok na jezioro Inle oraz liczne pozostałości stup buddyjskich w stylu Szan, zarośnięte mchem i roślinnością. Obiad w lokalnej restauracji.
Dzień 12 | NYAUNGSHWE - RANGUN
Transfer na lotnisko w Hèho. Przelot do Rangunu (b. stolica Birmy). Przejazd do pagody Chaukhtatgyi, gdzie można podziwiać monumentalny posąg leżącego Buddy mierzący 70 metrów. Krótki postój nad Jeziorem Królewskim (Royal Lake) położonym w parku Kandawgyi. Podziwiać tam można ogromną kopię królewskiej barki zbudowaną na wodzie, w której mieści się luksusowa restauracja Karaweik Hall. Następnie przejazd pod monumentalną, pozłacaną pagodę Shwe Dagon – jest to symbol birmańskiego buddyzmu, największa stupa świata. Wjazd (schodami ruchomymi!) na piętro i spacer wśród dziesiątek kapliczek z posągami Buddy. Podziwianie ozdobionych drogimi kamieniami kaplic, w których modlą się pielgrzymi. Stojąca pośrodku 100-metrowa chedi – to 40 ton złota. W czasie wycieczki obiad. Przejazd do hotelu. Odpoczynek przed podróżą. Późnym wieczorem transfer na lotnisko.
Dzień 13 |
Wylot do Europy. Przylot do Warszawy.
DODATKOWE INFORMACJE
- Przy wpłacie II raty należy dostarczyć do biura skan paszportu (strona ze zdjęciem w kolorze), skan zdjęcia (en face, 3,8 cm x 4,6 cm w formacie JPG) oraz opłatę za wizę do Birmy 200 PLN i za pośrednictwo wizowe 50 PLN. Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki. W paszporcie powinny być min. 2 strony wolne.
- Wizę do Kambodży otrzymuje się przy przekraczaniu granicy. Opłata za wizę wynosi 30 USD. Należy zabrać ze sobą 1 zdjęcie.
- Zalecana profilaktyka antymalaryczna.
- Na bilety wstępu należy przeznaczyć ok. 170 USD.
- Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 60 USD.
W cieniu Angkor WatKamienne budowle w kompleksie Angkor i najsłynniejsze z nich – Angkor Wat. Oplecione korzeniami potężnych drzew mury i kaplice w Ta Prohm. Olśniewające złotem birmańskie świątynie, wysokie stupy, ogromne posągi Buddy. Rejs rzeką Irawadi. Najcięższy działający dzwon świata. Jezioro Inle z pływającymi domami i ogrodami hiacyntów. Pokaz tańców khmerskich.
TRASA WYCIECZKIBANGKOK – SIĔM RÉAP (Kambodża) – ANGKOR WAT – TA PROHM – ANGKOR THOM – BANTEAY SREI – KOMPONG KHLEANG – PHNOM PENH – RANGUN (Birma) – MANDALAJ – AMARAPURA – BAGAN – NYAUNGSHWE – RANGUN
Dzień 1 |Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie. Wylot do Azji.
Dzień 2 | BANGKOK - SIĔM RÉAP (Kambodża)Przylot do Bangkoku. Następnie przelot do Siĕm Réap. Transfer i zakwaterowanie w hotelu (na 3 noce). Kolacja.
Dzień 3 | SIĔM RÉAP - ANGKOR WAT - TA PROHM - ANGKOR THOMZwiedzanie świątyni Angkor Wat, najsłynniejszej części miasta Angkor, która powstała w XII w. ku czci boga Wisznu. W świątyni znajdują się galerie pokryte płaskorzeźbami z 2 tys. apsar – niebiańskich tanecznic. Przejście do najbardziej zadziwiającej budowli – klasztoru Ta Prohm, w którym gigantyczne drzewa przez kilkaset lat oplotły korzeniami galerie, kaplice i biblioteki. Przejazd do Angkor Thom, kompleksu świątynnego otoczonego potężnymi murami. Każda z czterech bram zwieńczona jest ogromnym wizerunkiem króla. Zwiedzanie najważniejszych fragmentów – świątynia Bayon z 54 wieżami, na których widnieje 216 wizerunków uśmiechniętego Buddy. Następnie przejście na Taras Słoni i Taras Trędowatego Króla. Wieczorem kolacja w formie bufetu z pokazem tradycyjnych tańców khmerskich.
Dzień 4 | SIĔM RÉAP - BANTEAY SREI - KOMPONG KHLEANGPrzed południem przejazd do jednej z najpiękniejszych świątyń Angkoru, zbudowanej w X w. Banteay Srei, której mury z różowego piaskowca pokryte są misternymi płaskorzeźbami. Następnie zwiedzanie Banteay Samre z XII w. zbudowanej z tych samych materiałów. Przejazd do pływającej wioski Kompong Khleang. Okazja do poznania warunków życia mieszkańców. Widok na rozległe pola ryżowe i inne uprawy rosnące w wodzie. Następnie rejs łodzią wzdłuż kanału na jezioro Tonle Sap; znajdują się na nim pływające domy, w których mieszkają Wietnamczycy zmuszeni opuszczać swoje stałe miejsca zamieszkania z powodu corocznego, sezonowego przypływu wody. Powrót do Siĕm Réap. Kolacja.
Dzień 5 | SIĔM RÉAP - PHNOM PENHPrzejazd z Siĕm Réap do Phnom Penh. Po drodze postój i zwiedzanie Sambor Prei Kuk, kompleksu hinduistycznego poświęconego Sziwie, zbudowanego jeszcze przed Angkorem w VII-IX w., wyróżniającego się dziesiątkami wież z cegieł. Spacer po pozostałościach Isanapury, zabytkowej stolicy królestwa Chen La z VII w. Obiad w lokalnej restauracji. Przejazd do hinduistycznej świątyni Wat Kohear, pokrytej gąszczem drzew i tropikalnych krzewów, spośród których wyłaniają się piękne płaskorzeźby. Pod wieczór przyjazd do Phnom Penh. Zakwaterowanie w hotelu.
Dzień 6 | PHNOM PENH - RANGUN (Birma)Zwiedzanie Phnom Penh – okazały Pałac Królewski, Srebrna Pagoda, w której posągi Buddy są wykonane ze złota i ozdobione diamentami, a posadzkę ułożono z 5 tys. srebrnych płyt (oba obiekty są czasem zamknięte z powodu ceremonii z udziałem króla – turyści zwiedzają wtedy inne zabytki). Wizyta w Muzeum Narodowym, w którym eksponowane są bezcenne skarby sztuki i najciekawsze fragmenty rzeźb z Angkoru. Przejazd do Muzeum Ludobójstwa Tuol Sleng mieszczącego się w byłym budynku szkolnym, w którym reżim Czerwonych Khmerów w latach 1975-1979 zamordował tysiące swoich obywateli. Obiad w lokalnej restauracji. Transfer na lotnisko. Przelot z Phnom Penh (tranzytem przez Bangkok) do Rangunu w Birmie (ang. Yangon). Transfer do hotelu i zakwaterowanie.
Dzień 7 | RANGUN - MANDALAJ - AMARAPURARano transfer na lotnisko. Wylot do Mandalaj, ostatniej stolicy XIX-wiecznego królestwa Birmy, centrum kulturalnego kraju. Po przylocie przejazd do kompleksu świątyni Mahamuni z pozłacanym posągiem Buddy, na którym wierni codziennie doklejają listki złota. Następnie wizyta w pagodzie Kuthodaw, nazywanej największą książką świata – wokół świątyni stoi 729 marmurowych tablic z wykutymi tekstami buddyjskimi. Następnie wjazd na wzgórze Mandalaj, gdzie znajduje się pagoda Kyauktawgyi z marmurowym posągiem Buddy. Zwiedzanie klasztoru Shwenandaw, jedynej pozostałości po okazałym pałacu królewskim z XIX w. Klasztor znany jest z cennych rzeźb drewnianych. Transfer i zakwaterowanie w hotelu. Po południu przejazd do dawnej stolicy Amarapury. Wizyta w warsztacie produkującym tkaniny z jedwabiu. Następnie zwiedzanie klasztoru Mahagandayon, w którym uczą się młodzi mnisi. W czasie zachodu słońca widok na most U Bein liczący ponad dwieście lat; jest to najdłuższy na świecie most z drewna tekowego, mający ponad kilometr długości. Powrót do Mandalaj. Kolacja.
Dzień 8 | MANDALAJ - BAGANRano przejazd na przystań. Następnie godzinny rejs statkiem wycieczkowym po rzece Irawadi na wyspę, gdzie znajduje się dzwon Mingun – najcięższy na świecie, wciąż będący w użyciu (90 ton), przeniesiony po silnym trzęsieniu ziemi do nowej świątyni. Czas na spacer po wiosce znanej z wyrobów lokalnego rękodzieła. Po powrocie do Mandalaj transfer na lotnisko. Wylot do Baganu. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja.
Dzień 9 | BAGANZwiedzanie Baganu, stolicy kraju w XI-XIII w. Poranna wizyta na gwarnym targu Nyaung Oo Market. Następnie przejazd do wioski Minnanthu. Podczas spaceru okazja do podejrzenia autentycznego stylu życia jej ciężko pracujących mieszkańców. Po południu zapoznanie się z najciekawszymi spośród setek zabytkowych pagód i świątyń Paganu. Nad brzegiem wielkiej rzeki Irawadi, na obszarze 40 km² znajduje się ponad 2 tysiące świątyń i stup. Przejazd do złotej pagody Shwezigon, zbudowanej w XI w. przez króla Anawrathę. Następnie zwiedzanie Wetkyi-in-Gubyaukgyi, XIII-wiecznej świątyni skalnej z interesującymi freskami. Przejazd nad rzekę Irawadi, na której brzegu stoi Bu Lei Thee (Bu Paya), pagoda o złotej kopule z IX w., odbudowana po trzęsieniu ziemi w 1975 r. Zwiedzanie słynnej pagody Ananda z dwoma wielkim posągami Buddy oraz stojącej blisko pagody Ananda Ok Kyaung, jednej z najstarszych, zachowanych świątyń z cegły. Przejazd wozem zaprzęgniętym w konia do świątyni Thatbyinnyu, której wieża wznosi się ponad otaczające zabytki. Podziwianie największej w całym Baganie świątyni Dhammayangyi, zbudowanej w XII w. przez króla, który chciał odkupić swoje grzechy – był zabójcą ojca i brata. W pobliżu stoi świątynia Sulamani z odrestaurowanymi freskami. Obserwacja słońca zachodzącego ponad równiną Baganu. Kolacja w lokalnej restauracji.
Dzień 10 | BAGAN - HÈHO - NYAUNGSHWETransfer na lotnisko. Przelot do Hèho. Z lotniska godzinny przejazd górską drogą do Nyaungshwe, wioski leżącej nad jeziorem Inle. Jezioro jest położone 900 m n.p.m., ma 22 km długości i 11 km szerokości. Po drodze malownicze widoki – wielobarwne pola, urokliwe pagody, lasy bambusowe. Postój w jednej z wiosek i wizyta w warsztacie produkującym parasolki chroniące od słońca z tradycyjnego papieru czerpanego. Podziwianie klasztoru Shweyanpyay zbudowanego z drewna tekowego. Przesiadka na tradycyjną, długą łódź motorową i rejs po jeziorze Inle. Podczas rejsu na wodzie widać pływające ogrody hiacyntów przymocowanych do dna za pomocą pali z bambusa. Spotkać również można rybaków, którzy stojąc na rufach stosunkowo płytkich łodzi, wiosłują nogą, owijając stopę wokół długiego wiosła. Wszędzie wokół są domy zbudowane na wodzie. Wizyta w stojącym na palach klasztorze Nga Hpe Chung. Zwiedzanie pagody Phaung Daw Oo, w której znajduje się pięć świętych wizerunków Buddy stale ozdabianych przez wiernych płatkami złota. Wizyta w manufakturze jedwabiu i w pracowni, w której powstają tkaniny z włókiem lotosu. Następnie postój przy warsztacie produkującym birmańskie cygara zwane cheroot. Jeśli czas pozwoli, postój w wiosce Nampan przy pracowni wyrobów ze srebra i w miejscu, gdzie powstają tradycyjne łodzie. W czasie wycieczki obiad. Przejazd łodzią do hotelu w Nyaungshwe.
Dzień 11 | NYAUNGSHWEKrótka wizyta na tradycyjnym porannym targu. Rejs łodzią do wioski Indein, gdzie żyje plemię Pa-Oh. Przejście pieszo przez wioskę. Chętni mogą się wspiąć na wzgórze po krytych dachem schodach, podtrzymywanych przez drewniane słupy. Na szczycie stoi posąg Buddy i rozciąga się widok na jezioro Inle oraz liczne pozostałości stup buddyjskich w stylu Szan, zarośnięte mchem i roślinnością. Obiad w lokalnej restauracji.
Dzień 12 | NYAUNGSHWE - RANGUNTransfer na lotnisko w Hèho. Przelot do Rangunu (b. stolica Birmy). Przejazd do pagody Chaukhtatgyi, gdzie można podziwiać monumentalny posąg leżącego Buddy mierzący 70 metrów. Krótki postój nad Jeziorem Królewskim (Royal Lake) położonym w parku Kandawgyi. Podziwiać tam można ogromną kopię królewskiej barki zbudowaną na wodzie, w której mieści się luksusowa restauracja Karaweik Hall. Następnie przejazd pod monumentalną, pozłacaną pagodę Shwe Dagon – jest to symbol birmańskiego buddyzmu, największa stupa świata. Wjazd (schodami ruchomymi!) na piętro i spacer wśród dziesiątek kapliczek z posągami Buddy. Podziwianie ozdobionych drogimi kamieniami kaplic, w których modlą się pielgrzymi. Stojąca pośrodku 100-metrowa chedi – to 40 ton złota. W czasie wycieczki obiad. Przejazd do hotelu. Odpoczynek przed podróżą. Późnym wieczorem transfer na lotnisko.
Dzień 13 |Wylot do Europy. Przylot do Warszawy.
DODATKOWE INFORMACJE- Przy wpłacie II raty należy dostarczyć do biura skan paszportu (strona ze zdjęciem w kolorze), skan zdjęcia (en face, 3,8 cm x 4,6 cm w formacie JPG) oraz opłatę za wizę do Birmy 200 PLN i za pośrednictwo wizowe 50 PLN. Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki. W paszporcie powinny być min. 2 strony wolne.
- Wizę do Kambodży otrzymuje się przy przekraczaniu granicy. Opłata za wizę wynosi 30 USD. Należy zabrać ze sobą 1 zdjęcie.
- Zalecana profilaktyka antymalaryczna.
- Na bilety wstępu należy przeznaczyć ok. 170 USD.
- Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 60 USD.
- transfery klimatyzowanym autokarem lub mikrobusem oraz statkiem/łodzią wg programu,
- zakwaterowanie w hotelach 3*, pokoje 2-osobowe, dopłata do pokoju 1-osobowego 1100 PLN,
- ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NW, bagaż).
- transfery klimatyzowanym autokarem lub mikrobusem oraz statkiem/łodzią wg programu,