w naszej ofercie: 18282 imprezy, 3029 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Zadziwiający Krym
Wszystko o tej ofercie wie:

ZADZIWIAJĄCY KRYM

15 dni

Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja (HB)
Ocena oferty:
Kod oferty:
239178
oferta w pdf
    • Szczegóły oferty
    • Zadaj pytanie
    • Oceń ofertę (Ocen: 0)
    • ZAMÓWIENIE WSTĘPNE

UKRAINA - KRYM - "ZADZIWIAJĄCY KRYM"

Kraj docelowy: Ukraina
Transport: Autobus lub bus z klimatyzacją
Czas trwania: 15 dni

LWÓW, KAZANTIP, TEODOZJA, STARY KRYM, KARADAG, SUDAK, NOWY ŚWIAT, JASKINIA KRASNA, GURZUF, NIKITA, JAŁTA, MASSANDRA, LIWADIA, JASKÓŁCZE GNIAZDO, AŁUPKA, AJ-PETRI, SIMIEJZ, MANGUP-KALE, BAŁAKŁAWA, SEWASTOPOL, CHERSONEZ, INKERMAN, CZUFUT-KALE, BAKCZYSARAJ, ODESSA, HUMAŃ

Chcemy Wam zaprezentować Krym, nie tylko jako miejsce wyjazdów do popularnych kurortów nadmorskich: Jałty, Sudaka, ale jako niezwykle atrakcyjny turystycznie region. Zachwycą Was góry, dzikie zatoki, fantastyczna roślinność oraz zabytki gromadzone tu przez całe tysiąclecia: greckie ruiny, tajemnicze skalne miasta, których historia sięga początków naszej ery, potężne średniowieczne twierdze i pełne przepychu pałace z czasów carskiej Rosji. Poczujecie wyraźne wpływy Orientu – w detalach architektonicznych i mieszance etnicznej półwyspu. Takiego kolorytu nie spotkacie w innych miejscach Europy. Wyjazd nasz będzie barwną przygodą, którą zapamiętacie na długo.


PROGRAM:

1 dzień
- Wyjazd z Katowic godz.22.00. Nocna jazda przez Kraków, Rzeszów w kierunku granicy.

2 dzień - Postój we Lwowie. Wymiana walut, czas na śniadanie, spacer po starówce. Obiadokolacja i nocleg w Pierwomajsku.

3 dzień - Kontynuacja jazdy przez Nikołajew, Cherson. Obiadokolacja i nocleg w pensjonacie pod Teodozją (Fieodosją). Odległość od plaży 50m, pokoje z klimatyzacją.

4 dzień - Do południa wypoczynek i kąpiele. Po południu zwiedzanie pobliskiej Teodozji - jednego z najstarszych miast Krymu (założone przez Greków w VI w.pne). Obejrzenie pamiątek po genueńczykach: Zamku Konsula, fortyfikacji i Baszty Konstantyna, meczetu Mufti Dżami, ormiańskiego kościół Św.Sergiusza, galerii największego malarza-marynisty - Ajwazowskiego. Obiadokolacja i nocleg pod Teodozją.

5 dzień - Wycieczka nad Morze Azowskie. Kąpiele w ciepłym i płytkim morzu na pięknych piaszczystych plażach w Szczelkino u podstawy Płw. Kazantip. Chętni wycieczka po rezerwacie (dzikie, szelfowe wybrzeże pełne podwodnych grot, piaszczyste zatoczki, fantazyjne formy skał, rzadkie gatunki ptaków). Obiadokolacja i nocleg pod Teodozją.

6 dzień - Chętni o świcie fakultatywna wycieczka (płatna dodatkowo) do Rezerwatu Karadag - najbardziej malowniczej grupy skalnej Krymu (postrzępione wierzchołki Świętej Góry i Sjuru Kai, krater wulkanu, skała "Czarci Palec", rzadkie gatunki roślin, widok na Złote Wrota z góry). Spacer pod okiem pracownika naukowego (4-5godz). Pozostali przyjazd do Koktiebielu ok.10.30. Wspólnie rejs statkiem do Złotych Wrót - sterczącej z morza, naturalnej bramy skalnej Karadaga (wspaniałe widoki). Możliwość odwiedzenia wytwórni koniaków i degustacji. Po południu dla chętnych wycieczka do Starego Krymu - pierwszej stolicy Chanatu Krymskiego. Obejrzenie meczetu Muhammeda Uzbeka z XIVw. oraz Muzeum Tatarskiego. Obiadokolacja i nocleg pod Teodozją.

7 dzień - wycieczka do Nowego Świata. Spacer wykutą w skałach Carską Ścieżką przez tereny rezerwatu botaniczno-krajobrazowego do "Groty Szaliapina" i dalej wzdłuż Zbójnickiej Zatoki na Przylądek Kapczik (niegdyś rafa koralowa). Możliwość odwiedzenia wytwórni win i koniaków w Nowym Świecie (i degustacji). Przejazd do Sudaka. Zwiedzenie doskonale zachowanej twierdzy genueńskiej z XIVw. (unikat w skali europejskiej). Powrót na nocleg i kolację do  Teodozji.

8 dzień - Przejazd w kierunku Jałty. Po drodze odwiedzimy jedną z jaskiń krymskich – Krasną lub Marmurową. Spacer po Gurzufie (ulubionym letnisku artystycznej bohemy czasów carskiej Rosji u stóp mickiewiczowskiej skały - Aju-Dahu) i Nikicie (z pięknym Ogrodem Botanicznym). Obiadokolacja. Nocleg w okolicy Jałty.

9 dzień - Poznawanie Jałty - najsłynniejszego kurortu Krymu: carski pałac w Massandrze, słynny bulwar "Nabierieżna", cerkiew Aleksandra Newskiego. wycieczka statkiem do Jaskółczego Gniazda. Zwiedzenie Carskiej Rezydencji w Liwadii (odbyła się tu Konferencja Jałtańska w 1945r.). Obiadokolacja. Nocleg w okolicy Jałty.

10 dzień - Po śniadaniu odwiedzenie Pałacu Woroncowa w Ałupce. Wyjazd kolejką linową na Aj-Petri, skąd roztacza się wspaniała panorama Wielkiej Jałty. Wizyta na tatarskim targu. Degustacja win i potraw przyrządzanych przez krymskich Tatarów. Przejazd południowym wybrzeżem Krymu (fantastyczny widok malowniczych okolic Forosa i Simiejzu pełnego orientalnych pałaców) do  Bałakławy. Obejrzenie malowniczych ruin twierdzy Czimbało, zatoki przypominającej fiord (niegdyś główna baza okrętów podwodnych Floty Czarnomorskiej). Obiadokolacja i nocleg pod Sewastopolem.

11 dzień - wycieczka do jaskiniowego miasta Mangup-Kale - stolicy średniowiecznego państwa Teodoro (zachowany portal cytadeli z XIVw., tajemniczy Cmentarz Karaimów, labirynty korytarzy i wielopiętrowe jaskinie). Powrót do ośrodka pod Sewastopolem. Plażowanie i kąpiele.

12 dzień - Przejazd do kompleksu wykopalisk greckiego państwa-miasta Chersonesu (amfiteatr, ruiny świątyń, mozaiki). Poznawanie Sewastopola: klasycystyczne centrum, słynna „Panorama” (malarska ilustracja obrony miasta przed Turkami). Morska wycieczka po zatokach Sewastopola i porcie wojennym. Zwiedzenie monastyru w Inkermanie (kolebka chrześcijaństwa na Krymie). Nocleg pod Sewastopolem.

13 dzień - Po wczesnym śniadaniu przejazd do Bakczysaraju - dawnej stolicy Chanatu Krymskiego. Zwiedzimy Pałac Chanów ze słynną Fontanną Łez, meczetem, starym cmentarzem, ciekawymi zbiorami broni i pamiątek po Tatarach. Piesza wycieczka do wykutego w skale Uspienskiego Monastyru (VIII-XIXw.) i dla chętnych do skalnego miasta karaimów Czufut-Kale. Przejazd na nocleg do ośrodka pod Odessą.

14 dzień - Rano zwiedzanie Odessy: główny deptak - Derebasowska, „Schody Patiomkinowskie”, centrum pełne pałaców i gmach opery. Kontynuacja powrotu. Postój w Humaniu (czas na posiłek i spacer po słynnym zespole pałacowo-parkowym Potockich - „Zofiówka”). Obiadokolacja i nocleg w Winnicy.

15 dzień - Wczesne śniadanie i kontynuacja jazdy w kierunku granicy. Przyjazd do Katowic w godzinach wieczornych.

UWAGI:
1) Minimum uczestników – 15 os (program realizowany busem) lub 34os (program realizowany autokarem). Termin powiadomienia klienta na piśmie o ewentualnym odwołaniu imprezy turystycznej z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń to 7 dni do rozpoczęcia imprezy.
2) Transfery antenowe realizowane przy min.6os (na zapytanie) z: Warszawy, Łodzi, Wrocławia - dopłata 120zł, Częstochowy, Opola -dopłata 60zł.
3) Koszty wstępów do zwiedzanych obiektów, rezerwatów, lokalnych przewodników, wycieczek morskich - płatne oddzielnie - ok. 95 EUR/os.
4) Program podany jest ramowo - kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza wewnątrz obiektów. Upoważnieni do tego są miejscowi przewodnicy wynajmowani na życzenie grupy za dodatkowa opłatą.
5) Osoby podróżujące samotnie dokwaterowywane są do pok.2 lub 3-os.  Zakwaterowanie w pok. 1-os. na zapytanie, za dopłatą ok.180 EUR.
6) Grupy zorganizowane – zniżka 10-15% w zależności od liczebności grupy.

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca

Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.

Cena w Euro płatna wg kursu sprzedaży NBP z dnia dopłaty.

Uwaga Promocja:
- Promocja ważna do dnia 31.03.2012
- Liczba miejsc w promocji ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń

Zakwaterowanie

Hotel star star

13 noclegów (standard **/*** noclegi w pokojach z łazienkami)

Wyżywienie

śniadanie i obiadokolacja (HB)

wyżywienie HB (w restauracjach lub stołówkach- kuchnia ukraińska) - 13 śniadań i 13 obiadokolacji.

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Autokar

Miejscowość Godzina odjazdu Cena
Katowice 22:00 bez dopłaty
Kraków bez dopłaty
Rzeszów bez dopłaty
Warszawa Dopłata 120 PLN
Łódź Dopłata 120 PLN
Wrocław Dopłata 120 PLN
Częstochowa Dopłata 60 PLN
Opole Dopłata 60 PLN
Transport z podanych miejscowości organizowany przy min: 6

Cena zawiera

transport autokarem z klimatyzacją, wc, video (mniejsze grupy - bus), opieka pilota, ubezpieczenie KL i NNW, 13 noclegów (standard **/*** noclegi w pokojach z łazienkami), wyżywienie HB (w restauracjach lub stołówkach- kuchnia ukraińska) - 13 śniadań i 13 obiadokolacji.

Cena nie zawiera

Koszty wstępów do zwiedzanych obiektów, rezerwatów, lokalnych przewodników, wycieczek morskich - płatne oddzielnie - ok. 95 EUR/os.

comments powered by Disqus
Popularne
Nasze marki:
  • Wczasy Zimowe

  • Wczasy Letnie

  • Obozowicz.pl

  • Wycieczki Egzotyczne

  • Nowa Huta Travel

  • Bilety Promowe

  • Wycieczki po Ojcowie

  • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.