w naszej ofercie: 13392 imprezy, 2712 terminów!

+48 12 648 99 77
+48 12 647 11 88
+48 12 647 22 66
E-mail:
Hasło:
Obóz Akademia Ciekawskich Urwisów Kaszuby 2024
Wszystko o tej ofercie wie:

OBÓZ AKADEMIA CIEKAWSKICH URWISÓW KASZUBY 2024

Obóz Przyrodniczy 2024, Kolonie w Polsce dla dzieci 2024, Wakacje 2024 na Kaszubach w Polsce, Kolonie przyrodnicze dla dzieci 2024, Kolonie naukowe dla dzieci 2024, Obozy Naukowe 2024, Obozy i Kolonie Edukacyjne 2024

Wiek: od 7 do 12 lat
Wyżywienie: cztery posiłki dziennie (4P)
Ocena oferty:
Kod oferty:
277977493
oferta w pdf
Obóz Przyrodniczo-Astronomiczny Kaszuby 2021
Obóz Przyrodniczo-Astronomiczny Kaszuby 2021, Kolonie w Polsce dla dzieci 2021, Wakacje 2021 na Kaszubach w Polsce, Kolonie przyrodnicze dla dzieci 2021, Kolonie naukowe dla dzieci 2021, Wakacje z przyrodą przygodą i astronomią dla dzieci 2021 w Polsce na Kaszubach
Nasza tegoroczna NOWOŚĆ! Czy istnieją kosmici? Ile jest gwiazd, jak powstały planety? Dlaczego Księżyc porusza się ze wschodu na zachód i czy tak jest naprawdę? Jak działa teleskop? Jeśli chcesz znać odpowiedź na te i inne pytania, zapraszamy na nasz nowy obóz. Program skierowany do dzieci, których fascynuje nocne niebo, marzą o podróży w kosmos i chcą rozpocząć swoją przygodę z astronomią. 
Program
Strefa Astronomiczna
Nocne obserwacje nieba. Nauczymy się rozpoznawania na sferze niebieskiej grup gwiazd tworzących gwiazdozbiory takie, jak: Wielka i Mała Niedźwiedzica, Orion oraz Kasjopea.
Teleskop bez tajemnic. Dowiemy się jak działa i wygląda teleskop oraz wykonamy proste eksperymenty z soczewkami.
Gwiazdy. Dlaczego gwiazdy świecą, jak wyglądają z bliska, gdzie się rodzą i jak umierają.
Słońce – nasza gwiazda. Jaką gwiazdą jest Słońce, dlaczego świeci, jak dużo energii wytwarza oraz jak bezpiecznie można je obserwować.
Wszystko o księżycu. Jak powstają zaćmienia oraz fazy Księżyca, czyli dlaczego widzimy jego różne kształty. Spróbujemy samodzielnie zrobić kratery na Księżycu J
Astronomia w telefonie. Poznamy świetne aplikacje dla miłośników astronomii i kosmosu, dzięki którym dokonamy fascynujących odkryć.
Kosmiczna podróż. Dowiemy się, czym można polecieć w kosmos, do czego służy kombinezon kosmiczny, gdzie ludzie już byli i dokąd planują polecieć w najbliższym czasie.
Układ słoneczny. Za pomocą kartonów, kolorowych farb lub mazaków stworzymy makietę Układu Słonecznego.
Był sobie kosmos. Mistrz i robot Metro przekażą młodym widzom swoją ogromną wiedzę o wszechświecie. Nie zabraknie też humoru i ciekawych historii J
Strefa Przyrodnicza
Las domem wszystkich. Nauczysz się wyróżniać warstwy lasu, rozpoznawać gatunki roślin i zwierząt, dowiesz się, jak mądrze korzystać z zasobów natury.
Jaka będzie pogoda? Co zwiastuje ładną aurę, a po czym poznać, że pogoda się zepsuje? Razem poszukamy znaków w przyrodzie i na niebie, które sygnalizują zmianę pogody.  
Powietrze. Co to jest? Jak się bada jego jakość? Czym jest wiatr? Czy powietrze można zamknąć? Jaki ma kolor i zapach? Wspólnie znajdziemy odpowiedź na te i inne pytania.
Sztuka w przyrodzie. Weźmiemy udział w zajęciach plastycznych opartych na naturalnych tworzywach (kora, liście, kwiaty) i stworzymy nasze dzieła inspirowane otaczającą przyrodą.
Łosiowa Dolina. Spotkanie z oswojonymi łosiami w ich kaszubskim rezerwacie.
Wycieczka do Parku Edukacyjnego Zoo - Egzotyczne Kaszuby.
Ponadto w programie:
aktywne plażowanie nad jeziorem Mausz
kąpiele w jeziorze pod czujnym okiem ratownika WOPR
gry integracyjne i zabawy podwórkowe na świeżym powietrzu
muzyczne ogniska z pieczeniem kiełbasek
letnia olimpiada sportów kolonijnych
przebojowa dyskoteka z Uczestnikami innych obozów
turnieje gier zespołowych 
wieczorny maraton filmów przygodowych
quizy i konkursy z nagrodami
kącik gier planszowych
zorbing - mega fun w toczącej się kuli
Co zabrać?
ważną legitymację szkolną z numerem PESEL oraz poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, bluzę i spodnie do zajęć terenowych, ciepły sweter lub polar, nieprzemakalną kurtkę
strój kąpielowy/kąpielówki, klapki, krem z filtrem UV, ręcznik, okulary przeciwsłoneczne, letnie nakrycie głowy (czapkę lub chustkę)
przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy i plażowy, krem z filtrem UV, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne
kompas, latarkę z zapasem baterii
własny bidon na wodę

Obóz Akademia Ciekawskich Urwisów Kaszuby 2024

Obóz Przyrodniczy 2024, Kolonie w Polsce dla dzieci 2024, Wakacje 2024 na Kaszubach w Polsce, Kolonie przyrodnicze dla dzieci 2024, Kolonie naukowe dla dzieci 2024, Obozy Naukowe 2024, Obozy i Kolonie Edukacyjne 2024

Laboratorium fizyczno-chemiczne we własnej kuchni? Inżyneria z makaronu, chemia molekularna z przypraw i zaawansowana botanika w słoiku po ogórkach? Wszystko jest możliwe! Z nami przekonasz się, że nauka to świetna przygoda. Zaangażujemy wszystkie Wasze zmysły i rozbudzimy ciekawość. Propozycja dla dzieci lubiących eksperymentować, badać, budować i zgłębiać tajemnice otaczającego nas świata.

A to wszystko w samym sercu Kaszub, w przytulnym ośrodku przeznaczonym wyłącznie dla naszej grupy, położonym nad samym jeziorem Ostrzyckim. Ogromny teren, bezpośrednie towarzystwo zwierząt gospodarczych i stadnina koni - trudno wymarzyć sobie lepsze otoczenie do wakacyjnych przygód dla naszych ciekawskich Urwisów. 

Program

Naszym celem jest nauka poprzez zabawę i zaproszenie dzieci do udziału we wspólnych doświadczeniach i kontrolowanych eksperymentach. Zajęcia będą prowadzone nie tylko w terenie, ale i w naszym obozowym laboratorium, gdzie do odkryć posłużą nam zarówno proste materiały, jak i przeróżne sprzęty i urządzenia. 

Strefa Ciekawskiego Urwisa

  • Kreatywny inżynier. Nie ma sytuacji bez wyjścia, a na wiele rzeczy można spojrzeć w nieoczekiwany sposób. Wspólnie zaprojektujemy nasze własne wynalazki.  Następnie będziemy je prezentować przed grupą na cukierkowej licytacji.
  • Bridge Construction. Zaprojektujemy i zbudujemy własne mosty z makaronu, a następnie poddamy je rozmaitym testom wytrzymałościowym.
  • Jak to jest zrobione? Czy zastanawialiście się kiedyś jak robi się kredki? A może jak powstają Wasze ulubione ciasteczka albo znaki drogowe? Poznamy proces produkcji żywności i przedmiotów zarówno w Polsce jak i na świecie.
  • Mąka - królowa domowych eksperymentów, którą każdy z nas ma ją w domu, ale czy każdy próbował otrzymać ją sam? Mąka ziemniaczana, pszenna i kukurydziana, czym się różnią? Spędzimy wspólnie czas przy zabawie cieczą nienewtonowska, którą przygotujemy z uzyskanej samodzielnie z ziemniaków skrobi. 
  • Laboratorium. W laboratorium, podczas naszych eksperymentów, zobaczymy, jak samodzielnie zrobić wulkan, rakietę, burzę w słoiku i sztuczny śnieg. Poznamy zasady bezpieczeństwa w laboratorium.
  • Chemiczne kryształy. Każdy Urwis marzy o stworzeniu kolorowych kryształów, dzieło każdego będzie miało niesamowity kolor i kształt. 
  • Mieszanina czy roztwór? Czym się różnią i jak wyglądają? Co się rozpuszcza w wodzie, co się z nią miesza? To będą zajęcia z szalonymi miksturami! Spróbujemy jak prawdziwi naukowcy opisać ich wygląd, właściwości i zbadać pH. Nie wiesz czym jest skala pH? Dowiesz się podczas tych zajęć.
  • Magnetyzm. Jak wygląda i działa magnes? Czy możemy zobaczyć jego działanie? Czy szkło lub drewno powstrzymuje działanie magnesu? Które przedmioty życia codziennego mają właściwości magnetyczne? Czy da się zobaczyć pole magnetyczne? Czy magnesy potrafią lewitować?
  • Sekrety wody. Tajemnica napięcia powierzchniowego i baniek mydlanych zostanie rozwiązana. Stworzymy domowymi sposobami kilka płynów do baniek i doświadczalnie przez zabawę sprawdzimy który jest najlepszy.  
  • Latawce, dmuchawce, wiatr. Kilka deseczek, kawałek materiału i sznurek – z tych elementów powstaną piękne, kolorowe latawce. Przy zabawie nimi przyjrzymy się bliżej powietrzu. Co w nim jest? Do czego potrzebne są jego składniki? 
  • Anatomia bez tajemnic. Poznamy wiele ciekawostek na temat ludzkiego ciała pomoże nam w tym anatomiczny model składający się z aż 40 części.
  • Sztuka iluzji. Wspólnie odkryjemy o co chodzi w obrazach 3D, co to są złudzenia optyczne, jak działa kalejdoskop i stworzymy kamerę otworkową.
  • Astronomia. Na nocnej obserwacji nieba poznamy konstelacje gwiazd, dowiemy się, co to są mgławice i droga mlecza, jak oblicza się lata świetlne i co to jest galaktyka oraz jak działa teleskop.
  • Botanika. Zaopatrzeni w szkła powiększające wybierzemy się na spacer po okolicy i spróbujemy wytropić ciekawe gatunki roślin- które po powrocie obejrzymy pod mikroskopem. Stworzymy również własny klaser roślin. Przygotowujemy własną miniszklarnię i poznamy zasadę jej działania.
  • Ekologia. Spróbujemy zbudować własną małą elektrownię wiatrową, aby poznać możliwości energii odnawialnej. Stworzymy też własne projekty z recyklingu. Dowiemy się czym jest efekt cieplarniany oraz jaki wpływ na nasze środowisko ma tak powszechny mikroplastik? 
  • Meteorologia. Korzystając z naszej obozowej stacji meteorologicznej sprawdzimy jakimi parametrami posługują się na co dzień meteorolodzy. Będziemy tworzyć prawdziwe dzienniki naukowe, z regularnymi pomiarami, przygotujemy wykresy, zbadamy zależności między parametrami. Przygotujemy obozowe sprawozdanie z naszymi obserwacjami i  wnioskami.
  • Dom w lesie. Pokażemy, jak wybudować szałas, czym uszczelnić jego dach i zabezpieczyć przed wilgocią oraz wiatrem. Przy okazji zapoznamy się z budową gleby oraz nazwiemy warstwy lasu.
  • Na tropie. Spróbujemy odszukać w lesie odciski zwierząt i wykonamy ich odlewy gipsowe. A ponadto dowiemy się: jak zdobyć pożywienie w lesie i zabezpieczyć je przed dzikimi zwierzętami? Co robić, gdy na spacerze spotkamy dzika? Gdzie się schronić przed nieoczekiwaną burzą podczas spaceru? Kogo powiadomić o zagrożeniu?
  • Wycieczka do Parku Edukacyjnego Zoo - Egzotyczne Kaszuby. Miejsce pełne zaskakujących atrakcji. Obecność kilkudziesięciu egzotycznych gatunków zwierząt, nowoczesne kino 3D oraz wiele innych atrakcji sprawiają, że przygody w Parku są niezapomniane.

Ponadto w programie

  • Wyprawa na Wieżycę. Najwyższy szczyt Pomorza z wieżą widokową. Stąd rozpościera się piękny widok na całe Kaszuby.
  • Aktywne plażowanie nad jeziorem Ostrzyckim
  • Baloniada & Bubble Battle & Ślizg wodny - zestaw zabaw na upalne dni
  • Zorbing. Mega fun w toczącej się kuli - urządzenie składa się z dwóch kul, jednej mniejszej zawieszonej w drugiej znacznie większej, przerwa między nimi wypełniona jest powietrzem. Urządzenie posiada wszelkie atesty bezpieczeństwa przy tym jest wspaniała zabawą!
  • Kąpiele w jeziorze pod czujnym okiem ratownika WOPR
  • Gry integracyjne i zabawy podwórkowe na świeżym powietrzu
  • Muzyczne ogniska z pieczeniem kiełbasek
  • Zajęcia ogólnosportowe
  • Przebojowa dyskoteka z Uczestnikami innych obozów
  • Turnieje gier zespołowych 
  • Wieczór filmowy
  • Quizy i konkursy z nagrodami
  • Kącik gier planszowych

Fakultatywnie

Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy zajęcia dodatkowe za dopłatą:

Park Linowy 80zł

Zapraszamy na fantastyczną zabawę na wysokościach.Trasy o różnym stopniu trudności, liczne przeszkody i wyzwania gwarantują emocjonującą rozrywkę dla osób w każdym wieku. Park linowy składa się z rozpiętych pomiędzy drzewami lin, drabinek, mostków, platform, tyrolek. Do dyspozycji atestowany sprzęt. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwają wykwalifikowani instruktorzy.

*Zastrzegamy sobie prawo do odwołania dopłaty gdy nie uzbiera się minimalna liczba osób niezbędna do jej organizacji. 

Galeria najlepszych zdjęć z obozu 39zł

Galeria z najlepszymi zdjeciami z obozu na karcie SD. Wysyłka pocztą na przełomie września i października. 

Przygodowy Pakiet Obozowy 150zł

Przydatne wyposażenie dla każdego, kto wyjeżdża na obóz. W Obozowym Pakiecie Przygody znajdują się:

  • latarka ręczna z kompletem baterii,
  • bidon,
  • dmuchana poduszka podróżna, niezbędną dla każdego Podróżnika.

Obozowy Pakiet Przygody będzie czekać na Uczestnika na obozie.

* 0 zł przy płatności jednorazowej. Promocja obowiązuje do 29.02.2024

Dzieci, których rodzice nie zdecydowali się na zakup dodatkowych opcji, będą uczestniczyć w zajęciach realizowanych zgodnie z programem obozu.

Dojazd

Organizujemy dojazd na obóz za dopłatą z większych miast Polski. Podróż odbywa się autokarem i/lub pociągiem

Zastrzegamy sobie prawo do organizowania na trasie przesiadek (zgodnie z regulaminem dojazdów).

Dojazd negocjowany jest realizowany przy min. 5 osobach z danego miasta. Koszt transportu negocjowanego w obie strony: 350 zł.

Uczestnicy zawsze podróżują pod opieką naszej kadry.

Wykaz miejsc i godzin zbiórek będzie potwierdzony na ok. 7 dni przed wyjazdem (wiadomość wysyłamy na adres e-mail podany w rezerwacji).

Co zabrać?

  • ważną legitymację szkolną z numerem PESEL oraz poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
  • śpiwór, karimatę, mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, obuwie sportowe, bluzę i spodnie do zajęć terenowych, ciepły sweter lub polar, nieprzemakalną kurtkę
  • strój kąpielowy/kąpielówki, klapki, krem z filtrem UV, ręcznik, okulary przeciwsłoneczne, letnie nakrycie głowy (czapkę lub chustkę)
  • przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy i plażowy, krem z filtrem UV, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne
  • kompas, latarkę z zapasem baterii
  • własny bidon na wodę

Planowana liczba Uczestników na programie min. 6 osób, na obiekcie ok. 50 osób.

Terminy i ceny

Cena podstawowa Wolne miejsca

Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.

Zniżki i dopłaty

Galeria najlepszych zdjęć : Dopłata 39 PLN
Gwarancja aklimatyzacji : Dopłata 200 PLN
Karta Dużej Rodziny : Zniżka 100 PLN
Pakiet Parasol - od kosztów rezygnacji : Dopłata 125 PLN
Pakiet SUPER Parasol - od kosztów rezygnacji : Dopłata 200 PLN
Park Linowy : Dopłata 80 PLN
Przygodowy Pakiet Obozowy : Dopłata 150 PLN
Rabat Rodzinny : Zniżka 30 PLN

Zakwaterowanie

Pensjonat

Pensjonat Kupperówka

Pensjonat Kupperówka Kolano. Nowoczesny budynek w stylu kaszubskim oddany do użytku w 2015 roku, położony przy lesie w samym sercu Kaszub. Zakwaterowanie w pokojach 3-, 4- i 5-osobowych z łazienką, TV oraz Wi-Fi. W części pokoi taras z widokiem na zwierzęta, ujeżdżalnię i Jezioro Ostrzyckie. Do dyspozycji Uczestników sala rekreacyjna z bilardem, piłkarzykami i ping-pongiem, plac zabaw, spory teren zielony. Do najbliższego kąpieliska strzeżonego kilka minut drogi spacerem.

Wyżywienie

cztery posiłki dziennie (4P)

3 posiłki dziennie: śniadanie, obiad, w czasie którego wydawany jest podwieczorek (np. batonik, owoc, jogurt), kolacja. Wszystkie przygotowywane w ośrodku. Obóz zaczyna się ciepłą kolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.

Transport

Przyjazdy/Odjazdy

Autokar lub Pociąg

Organizujemy dojazd na obóz za dopłatą z większych miast Polski. Podróż odbywa się autokarem lub pociągiem.

Dojazd negocjowany jest realizowany przy min. 5 osobach z danego miasta. Koszt transportu negocjowanego w obie strony: 300 zł.

Uczestnicy zawsze podróżują pod opieką naszej kadry.

Wykaz miejsc i godzin zbiórek będzie potwierdzony na ok. 7 dni przed wyjazdem (wiadomość wysyłamy na adres e-mail podany w rezerwacji).

Miejscowość Cena
Częstochowa Dopłata 268 PLN
Gdańsk Dopłata 118 PLN
Katowice Dopłata 288 PLN
Koszalin Dopłata 350 PLN
Kraków Dopłata 288 PLN
Leszno Dopłata 350 PLN
Łódź Dopłata 268 PLN
Ostróda Dopłata 350 PLN
Poznań Dopłata 268 PLN
Słupsk Dopłata 350 PLN
Szczecin Dopłata 350 PLN
Toruń Dopłata 218 PLN
Warszawa Dopłata 288 PLN
Wrocław Dopłata 288 PLN
Transport z podanych miejscowości organizowany przy min: 5

Własny

Dojazd własny do obiektu

Cena nie zawiera

Dojazdu, dodatkowych atrakcji, diety specjalistycznej (np. bezglutenowej, wegańskiej, bezmlecznej).
Dopłaty: 
park linowy - 80 zł
galeria najlepszych zdjęć - 39 zł
przygodowy pakiet obozowy - 150 zł
  • Dojazdu, dodatkowych atrakcji, diety specjalistycznej (np. bezglutenowej, wegańskiej, bezmlecznej).

Dopłaty

  • park linowy - 80 zł
  • galeria najlepszych zdjęć - 39 zł
  • przygodowy pakiet obozowy - 150 zł

Cena zawiera

Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 3 razy dziennie, realizację bardzo aktywnego programu, opiekę kadry i instruktorów, opiekę medyczną, pamiątkową koszulkę, śpiewnik, ubezpieczenie NNW (10.000 zł), składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

comments powered by Disqus
Popularne
Nasze marki:
  • Wczasy Zimowe

  • Wczasy Letnie

  • Obozowicz.pl

  • Wycieczki Egzotyczne

  • Nowa Huta Travel

  • Bilety Promowe

  • Wycieczki po Ojcowie

  • Jurajska Przygoda

Biuro Podróży Ecotravel

ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)

+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl

godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne

Zapisz się do Newsletter Ecotravel

Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.