Wyżywienie | |
Nocleg | |
Realizacja programu |
Biuro czynne Pn - Pt 9:00-17:00
Newsletter | Kontakt z Nami
Jak zarezerwować?
Oferta na Zamówienie!
OBÓZ LARP'OWY – LEGENDY BARDÓW
Wiek uczestników: 12-18 lat
Marzyłeś kiedykolwiek, żeby przeżyć przygody rodem z legend? Być bohaterem książek fantasy? Czarować, walczyć na miecze? A może bardziej podobał ci się Mad Max i ekscytowała Cię wizja postapokaliptyczego świata?
Obóz larp'owy – Legendy Bardów daje ci niepowtarzalną okazję spełnić te wszystkie marzenia. LARP’y (Live Action Role Playing) to odmiana gry fabularnej rozgrywanej na żywo, w której gracze wcielają się w swoje postaci i odgrywają przydzielone im role. Całość podobna jest do improwizowanej sztuki teatralnej, nad którą czuwa doświadczony Mistrz Gry – reżyser i scenarzysta w jednej osobie. Od standardowych gier fabularnych (RPG) Larp'y różnią się przede wszystkim brakiem kostek i autentycznym realnym przeżywaniem przygód. Tutaj uczestnik nie „wczuwa się” w daną postać, tylko po prostu nią „jest”! Uczestnicy będą mieli okazję spróbować swoich sił w trzech różnych konwencjach gry: fantasy, czasy współczesne oraz postapokalipsa.
- LARP'y ( Live Action Role Playing) – podczas obozu gracze przede wszystkim przygotowywać będą i bawić się podczas trzech dużych gier zrealizowanych w różnych sceneriach:
- w konwencji fantasy – magia, walki na miecze oraz tajemnicze zagadki i niespotykane potwory
- w konwencji czasów współczesnych – świat, który widzisz na co dzień może być inny niż Ci się wydaje
- w konwencji postapokalipsy – walka ludzkości o przetrwanie po wielkiej katastrofie
- zajęcia integracyjne
- podstawowe wiadomości o LARP'ach i grach fabularnych w Polsce
- warsztaty tworzenia strojów LARP'owych i podstawy charakteryzacji
- konkurs na najlepsze przebranie
- wielkie zawody strzeleckie – strzelanie z łuków, wiatrówek oraz ASG
- Capture The Flag – gra terenowa
- tworzenie broni LARP'owych – bezpiecznych mieczy otulinowych wykonanych z gąbki, lekkiego usztywnienia i taśmy
- nauka podstaw szermierki
- drużunowe walki scenariuszowe, wykorzystujące broń LARP-ową
- pojedynki na broń LARP’ową: turniej na najlepszego szermierza, krąg honoru, drużynowy krąg zdrady
- gra terenowa – „Strategia”
- warsztaty tworzenia LARP'ów - jak napisać scenariusz? jak przygotować LARP'a? jak dobrze „mistrzować” rozgrywce?
- gra terenowa – Tron Wszechglutodzierżcy
- Karton Robot – walki kartonowych robotów
- Gra Francuska – podsumowująca obóz
- pojedynek tytanów – zawody testujące siłę, spryt i zręczność
- gildia złodziei – gra nawiązująca do popularnej mafii
- sesje gier planszowych
- sesje gier RPG – tradycyjnych gier fabularnych
- gry planszowe i towarzyskie – Palce w pralce, Prawo Dżungli i inne
- wycieczki szlakami Pienińskiego Parku Narodowego
- zwiedzanie zamku w Czorsztynie
- ogniska
- gry integracyjne i sportowe
- dyskoteki tematyczne
Każdy z uczestników otrzyma w prezencie płytę CD ze zdjęciami z obozu oraz pamiątkową koszulkę obozową.
Na zwycięzców rywalizacji obozowej czekają nagrody!
CO ZABRAĆ?
Wygodny strój sportowy – do zajęć w terenie, wygodne obuwie do wędrówek pieszych po górach, ciepłą bluzę lub polar, ubranie przeciwdeszczowe, strój kąpielowy, krem z filtrem UV, letnie nakrycie głowy, mały plecak, latarkę, notatnik i przybory do pisania. LEGITYMACJĘ SZKOLNĄ, KSIĄŻECZKĘ ZDROWIA, NUMER PESEL.
Mile widziane:
- śpiewnik, gitara, aparat fotograficzny, materiały i akcesoria pomocne w przygotowaniu kostiumów.
Cena podstawowa | Wolne miejsca |
---|
Prześlij do nas Zapytanie lub zadzwoń +48 12 648 99 77, 647 11 88, 647 22 66
a przedstawimy Ci aktualnę ofertę cenową i dostępne wolne terminy.
UWAGA! Na V turnusie będą realizowane wybrane elementy programu ramowego.
Uczestnicy obozu zakwaterowani będą w pensjonatach skupionych wokół pensjonatu „Ela” w Czorsztynie. Czorsztyn to malownicza miejscowość o charakterze letniskowym – doskonała baza wypadowa w Pieniny i Gorce. Piękne krajobrazy, bliskość ruin zamku i brzegów Jeziora Czorsztyńskiego sprawiają, że do Czorsztyna z roku na rok ściąga coraz więcej zadowolonych turystów. Uczestnicy zakwaterowani będą w pokojach 2-5 osobowych z łazienkami. Na terenie pensjonatów znajdują się: jadalnia, świetlica z TV, sala kominkowa, miejsce ogniskowe.
Cztery posiłki dziennie na terenie ośrodka – śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja. Uczestnicy otrzymają suchy prowiant na drogę powrotną.
Transport za dopłatą – pod opieką pilota tranzytowego z największych miast w Polsce. Dojazd i odbiór własny uczestników odbywa się w wyznaczonych godzinach.
Możliwy jest dojazd negocjowany z miast nie zawartych w tabeli ( Patrz postanowienia dodatkowe regulaminu dojazdów) takich jak Zielona Góra, Białystok, Lublin i inne.
*/ uczestnicy dosiadają się do pociągu na stacjach pośrednich.
REGULAMIN DOJAZDU
Wszystkie przejazdy na imprezy organizowane przez KPP odbywają się za pośrednictwem środka transportu wyszczególnionym w ofercie.
Obowiązkiem Uczestnika korzystającego z transportu KPP jest :
1. Określenie, w momencie podpisywania umowy o świadczenie usług turystycznych, miejsca, w którym Uczestnik rozpocznie podróż (w oparciu o dostarczone przez KPP informacje na temat możliwych miejsc rozpoczęcia podróży i środków lokomocji) oraz uiszczenie opłaty dodatkowej za przejazd (patrz tab. 1). Zmiana wskazanego miejsca możliwa jest najpóźniej do 14 dni przed wyznaczonym terminem zbiórki. W przypadku zmiany przez Uczestnika miejsca rozpoczęcia podróży, z uchybieniem w/w terminu, KPP zastrzega sobie prawo nie udzielenia opieki, lub udzielenia opieki w ograniczonym zakresie. Jednocześnie KPP nie zwraca w takim przypadku uiszczonej przez Uczestnika dopłaty za opiekę.
2. Obowiązkiem Uczestnika jest posiadanie dokumentu uprawniającego do zniżki. KPP nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jazdę bez dokumentu uprawniającego do ulgi.
3. Posiadanie przez Uczestnika, w przypadku imprez odbywających się poza granicami Polski, paszportu lub innego dokumentu uprawniającego do przekroczenia granicy państwowej. KPP nie ponosi odpowiedzialności w przypadku zatrzymania Uczestnika na granicy państwowej, lub braku możliwości kontynuowania podróży przez Uczestnika z dowolnej przyczyny.
4. Stawienie się punktualnie, o wyznaczonej godzinie, we wskazanym miejscu zbiórki (zarówno godzina jak i miejsce zbiórki opisane są w materiałach, co najmniej na 5 dni przed rozpoczęciem imprezy). KPP nie ponosi odpowiedzialności za fakt niestawienia się Uczestnika na miejscu zbiórki o wyznaczonej godzinie, w szczególności KPP nie zwraca w takiej sytuacji uiszczonej przez Uczestnika dopłaty za transport. KPP nie ponosi odpowiedzialności za uchybienia leżące po stronie przewoźnika (spóźnienie, odwołanie połączenia, zmiana rozkładu jazdy).
5. Ograniczenia ilości zabieranego bagażu do jednej dużej torby lub plecaka oraz plecaka podręcznego (pojemności do 80 L). Każdy uczestnik zobowiązany jest dbać o swój bagaż. KPP nie ponosi odpowiedzialności za utratę bagażu przez Uczestnika (zagubienie, kradzież itp.).
6. Przestrzeganie regulaminu przewozu, ustalonego przez przewoźnika.
W ramach usługi transport KPP gwarantuje:
1. Opiekę co najmniej jednego wykwalifikowanego wychowawcy na trasie od miejsca zbiórki do zaplanowanego miejsca imprezy, zakupienie biletów PKP po wcześniejszym uiszczeniu opłaty za dojazd z miejscowości zawartych w tabeli.
Możliwy jest dojazd negocjowany z miast nie zawartych w tabeli ( Patrz postanowienia dodatkowe regulaminu dojazdów) takich jak Zielona Góra, Białystok, Lublin i inne.
2. Transport PKP/Intercity odbywa się w wagonach II klasy w zarezerwowanych przedziałach. Z dworców PKP do i z ośrodków Uczestnicy mają zapewniony transfer pod opieką wychowawcy organizowany przez KPP.
3. Miejsca siedzące gwarantowane dla wszystkich Uczestników. Jednakże w przypadku, gdyby z przyczyn niezależnych od KPP nie udało się zagwarantować miejsc siedzących (rezerwacje składane po 15 maja br.), KPP zwróci Uczestnikowi bez miejsca siedzącego kwotę 20 zł.
KPP Zastrzega sobie prawo do:
1. Organizator zastrzega możliwość zmiany środka transportu na: autokar (bus) o czym zobowiązany jest poinformować Uczestnika co najmniej na 3 dni przed datą transportu.
2. Zmiany godziny i miejsca zbiórki o czym powiadomi zainteresowanych uczestników najpóźniej na 10 godzin przed planowaną godziną zbiórki. KPP nie ponosi odpowiedzialności za koszty, poniesione przez Uczestnika w związku ze zmianą godziny lub miejsca zbiórki.
3. Odwołania Transportu z danej miejscowości, gdy zgłosi się mniej niż 5 uczestników. O odwołaniu transportu KPP powiadomi pozostałych Uczestników najpóźniej na 7 dni przed wyznaczonym miejscem i terminem zbiórki.
4. Organizowania na trasie przesiadek.
5. Udostępniania, z powodu sezonowych zmian w rozkładach PKP, szczegółowych informacji dotyczących transportu na imprezy organizowane przez KPP najpóźniej na 5 dni przed rozpoczęciem imprezy – w biurze KPP: telefonicznie oraz mail-owo.
6. Zorganizowania przejazdu pociągiem do miejscowości górskich oraz nadmorskich wieczorem lub w nocy poprzedzającej rozpoczęcie turnusu. Powroty odbywają się przez cały ostatni dzień.
Postanowienia dodatkowe :
1. W przypadku zebrania grupy minimum 5 Uczestników, możliwe jest poczynienie indywidualnych ustaleń odnośnie zorganizowania transportu z opieką z miejsca zaproponowanego przez daną grupę.
2. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za warunki dojazdów innych organizatorów, których oferty zawarte są w niniejszym katalogu.
3. Dojazd indywidualny odbywa się w godzinach – przyjazd : 11:00 - 14:00, odjazd 14:00 – 16:00.
Miejscowość | Miejsce zbiórki | Cena |
---|---|---|
Gdańsk | Dworzec Gł. PKP przed informacją | Dopłata 180 PLN |
Gdynia | Dworzec Gł. PKP przed informacją | Dopłata 180 PLN |
Toruń | Peron, na który wjeżdża pociąg* | Dopłata 160 PLN |
Tczew | Peron, na który wjeżdża pociąg* | Dopłata 170 PLN |
Warszawa | Centralna, Peron, na który wjeżdża pociąg* | Dopłata 150 PLN |
Kraków | Przed informacja PKP na dworcu głównym | Dopłata 120 PLN |
Szczecin | Przed informacja PKP na dworcu głównym | Dopłata 180 PLN |
Stargard Szczeciński | Peron, na który wjeżdża pociąg* | Dopłata 180 PLN |
Poznań | Peron, na który wjeżdża pociąg* | Dopłata 150 PLN |
Wrocław | Dworzec Gł. PKP przed informacją | Dopłata 150 PLN |
Katowice | Dworzec Gł. PKP przed informacją | Dopłata 140 PLN |
Łódź | Dworzec Gł. PKP przed informacją | Dopłata 140 PLN |
Bydgoszcz | Peron, na który wjeżdża pociąg* - koszt negocjowany | bez dopłaty |
Olsztyn | Dworzec Gł. PKP przed informacją - koszt negocjowany | bez dopłaty |
- aktywny program, opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, sprzęt niezbędny do przeprowadzenia zajęć, upominek – płyta CD ze zdjęciami oraz pamiątkowa koszulka obozowa dla każdego uczestnika, nagrody dla zwycięzców rywalizacji obozowej, wstęp do odwiedzanych miejsc, zakwaterowanie – 12 noclegów (V turnus – 7 noclegów), wyżywienie 4 posiłki dziennie, ubezpieczenie NNW.
- świadczeń nie wymienionych w ofercie.
CO ZABRAĆ?
Wygodny strój sportowy – do zajęć w terenie, wygodne obuwie do wędrówek pieszych po górach, ciepłą bluzę lub polar, ubranie przeciwdeszczowe, strój kąpielowy, krem z filtrem UV, letnie nakrycie głowy, mały plecak, latarkę, notatnik i przybory do pisania. LEGITYMACJĘ SZKOLNĄ, KSIĄŻECZKĘ ZDROWIA, NUMER PESEL.
Mile widziane:
- śpiewnik, gitara, aparat fotograficzny, materiały i akcesoria pomocne w przygotowaniu kostiumów.
ul. Bulwarowa 35d/42, 31-751 Kraków (Nowa Huta)
+48 12 6489977, +48 12 6472266
+48 12 6471188, +48 12 6813692
fax.: +48 12 391 72 03
bok@ecotravel.pl
godz. otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 09:00-17:00
Sobota - Niedziela: nieczynne
Zapisz się do Newsletter Ecotravel
Biuro Podróży EcoTravel z Krakowa (Nowa Huta) - lato i zima, wakacje i ferie zimowe, urlop na plaży i wyjazdy na narty - sprawdzona oferta turystyczna - obozy młodzieżowe, wczasy, wycieczki objazdowe, wyprawy, Wycieczki Egzotyczne, pielgrzymki, sylwester, święta, weekendy, rejsy wycieczkowe, wczasy zdrowotne, wczasy spa, wczasy dla seniora oraz kolonie, obozy letnie, obozy zimowe, obozy narciarskie, obozy snowboardowe, zimowiska, zielone szkoły, wycieczki szkolne. m.in. Ojcowski Park Narodowy. Organizujemy imprezy integracyjne, pikniki i spotkania firmowe. Posiadamy wycieczki w ofertach last minute, first minute i promocje. Sprzedajemy i rezerwujemy bilety promowe, bilety lotnicze i bilety autokarowe. Oferujemy wycieczki last minute do krajów basenu morza śródziemnego jak Egipt, Tunezja, Grecja, Włochy, Hiszpania, Chorwacja, Portugalia, Turcja, Francja, Czarnogóra, Maroko oraz innych jak Norwegia, Szwecja, Finlandia, Litwa, Łotwa, Estonia, Czechy, Austria, Słowacja, Ukraina, Bułgaria, Węgry, Rumunia, Belgia, Holandia, Irlandia, Wielka Brytania, Dania, Islandia, Monako.
Opublikowane na stronach internetowych www.ecotravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.